Cześć

Paulina i Kamil to my. Zafascynowani górami od zawsze. Kochamy długie wędrówki po szlakach, zapach lasu, wschody i zachody słońca na szczycie. Lubimy odkrywać nowe miejsca, spać pod namiotem czy w górskich schroniskach.

Z miłości do gór przeprowadziliśmy się z Mazur na Dolny Śląsk. Znajomi mówią, że to było oczywiste. Że góry to nasze miejsce na Ziemi. Na jak długo? Tego sami nie wiemy. Jesteśmy otwarci na to, co przyniesie życie. Udowadniamy, że jak się chce, to można.

Wspólne wędrowanie rozpoczęliśmy ponad 10 lat temu. Na początku schodziliśmy Tatry, potem w dwa tygodnie weszliśmy na wszystkie szczyty zaliczane do Korony Gór Polski. Ta przygoda sprawiła, że zaczęliśmy poznawać inne pasma górskie. Zakochaliśmy się w bieszczadzkich połoninach czy karkonoskich panoramach. Po drodze odwiedziliśmy Małą Fatrę i Słowacki Raj. Mieliśmy przyjemność wędrować po włoskich Dolomitach i czarnogórskim Durmitorze. Możemy napisać, że Sudety poznaliśmy już całkiem dobrze. Przejście Małego Szlaku Beskidzkiego utwierdziło nas w przekonaniu, że długodystansowe wędrowanie jest tym, co lubimy najbardziej.

O nas

Najlepiej czujemy się poza miejską dżunglą. Na szlaku zostawiamy za sobą cały zgiełk, zwalniamy i ładujemy nasze akumulatory. Najważniejsze jest jednak to, że spęczamy razem czas. Tak cenny w dobie Internetu i szybkiego życia.

Nasz blog to miejsce, w którym chcemy dzielić się naszymi przygodami, pokazywać miejsca mniej znane i zachęcać do górskich wędrówek.

Nasze plany i projekty

Obecnie chodzimy po Sudetach, odkrywając wiele fascynujących i zaskakujących miejsc. Należymy do Klubu Zdobywców Koron Górskich RP.

Do tej pory:
– przeszliśmy Mały Szlak Sudecki z Lubonia do Bielska-Białej
– zdobyliśmy brązową odznakę GOT PTTK
– ukończyliśmy zdobywanie szczytów do Korony Sudetów
– w 2019 roku przeszliśmy prawie 1400 km po górach
– zdobyliśmy małą odznakę Znam Góry Sowie.

Jesteśmy w trakcie zdobywania szczytów zaliczanych do:
– Sudeckiego Włóczykija
– Tysięczników Ziemi Kłodzkiej
– Korony Gór Polski (teraz oficjalnie)
– Korony Sudetów Polskich, Korony Sudetów Niemieckich, Korony Sudetów Czeskich
– Diademu Polskich Gór

Chcemy przejść:
– Główny Szlak Sudecki
– Główny Szlak Beskidzki
– Najważniejszym celem w 2020 r. jest nasz projekt „Przejście w 2020 roku 2020 km po górskich szlakach”.

Projekty na szlaku przygód