Sudecki Włóczykij

100 szczytów w Polsce, Czechach i Niemczech

Sudecki Włóczykij - tu dopiero zaczyna się zabawa

Jeśli ktoś myśli, że zdobycie odznaki „Korona Sudetów” to wyzwanie, niech się zmierzy z kolejnym, czyli z Sudeckim Włóczykijem. Albo jeszcze lepiej! Przy okazji zdobywania tej pierwszej od razu proponujemy zacząć przygodę z Włóczykijem. To dopiero jest zabawa! Zdobywamy 100 szczytów rozsianych po całych Sudetach. Z pewnością nigdy byśmy nie odwiedzili tylu ciekawych miejsc, gdyby nie to, że zdecydowaliśmy się na ten projekt.

Co to jest Sudecki Włóczykij?

Zapewne już się domyślasz lub wiesz, że to kolejna odznaka. Podobnie jak Korona Sudetów, Sudecki Włóczykij jest odznaczeniem regionalnym ustanowionym przez Odział Wrocławski PTTK. Najważniejszym celem jest zachęcenie do poznawania Sudetów, zarówno po stronie polskiej, jak i  czeskiej oraz niemieckiej.  Przy zdobywaniu odznaki nie tylko wchodzimy na szczyt, ale również możemy podziwiać ciekawe formacje skalne, zwiedzać zamki, wdrapać się na wieże widokowe czy napić herbaty w  schronisku. W związku z tym zdobywanie odznaki to prawdziwa przygoda.

Jak zdobyć odznakę Sudeckiego Włóczykija?

Przede wszystkim należy zdobyć szczyty zaliczane do Korony Sudetów, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby oba projekty realizować równocześnie. Do sudeckiego Włóczykija zalicza się 100 szczytów wyszczególnionych w wykazie, które zostały tak dobrane, aby jak najlepiej pokazać walory krajoznawcze, przyrodnicze i widokowe Sudetów. Podstawą weryfikacji jest przedstawienie przez osobę zdobywającą odznakę, książeczki wycieczek, która może być prowadzona w dowolnej formie. Istnieje także możliwość zakupienia specjalnej książeczki, przygotowanej przez Oddział Wrocławski PTTK.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat odznaki Sudecki Włóczykij zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej Wrocławskiego PTTK lub Koła PTTK „Włóczykije”.