Tysięczniki Ziemi Kłodzkiej

23  szczyty do odznaki regionalnej

Tysięczniki Ziemi Kłodzkiej jest odznaczeniem regionalnym ustanowionym 7 marca 2014 przez KTG Oddział PTT „Ziemi Kłodzkiej”. To projekt, który ma zachęcić do uprawiania turystyki górskiej i lepszego poznania gór tego regionu. Wędrujemy po szlakach turystycznych oraz nieoznakowanych ścieżkach na ternie Ziemi Kłodzkiej w czterech pasmach górskich.

Jak zostać zdobywcą odznaki Tysięczniki Ziemi Kłodzkiej?

Należy wejść na 23 szczyty, które zostały wyszczególnione w wykazie. Jednak znalezienie tabliczki na szczycie często nie bywa takie proste i oczywiste, co dodatkowo uatrakcyjnia projekt. Zdobywamy całkiem dobrze znane szczyty takie jak Wielka Sowa, Śnieżnik, Orlica czy Rudawiec oraz te mniej popularne, na które nie prowadzi znakowany szlak turystyczny. Na szczęście autorzy odznaki Tysięczniki Ziemi Kłodzkiej podali przybliżone współrzędne wierzchołków, co ułatwia ich odnalezienie. Dzięki temu można poczuć się jak odkrywca. Przyznajemy, że o sporej części tych szczytów wcześniej nawet nie słyszeliśmy.

Potwierdzenia wycieczek należy zbierać w specjalnej książeczce, którą można kupić w Biurze Oddziału PTTK „Ziemi Kłodzkiej” lub zamówić przez internet. Na stronie PTTK „Ziemi Kłodzkiej” zamieszczony został również wzór książeczki do wydruku.