Znam Góry Sowie

Najciekawsze miejsca Ziemi Sowiogórskiej

Czy znasz Góry Sowie? To nie tylko raj dla wędrowców czy rowerzystów, ale także miejsca pełne tajemnic. Projekt Riese, słynna Muchołpka czy sztolnie,  to tylko niektóre z obiektów jakie możemy odwiedzić w ramach zdobywania odznaki „Znam Góry Sowie”.  Jeszcze mało popularna, ale zdecydowanie warta uwagi. Dodatkowo każda inicjatywa, która wspiera rozwój i popularyzację tak ciekawego regionu, jakim są Góry Sowie, zasługuje na to, aby o niej mówić i ją promować.

Jak zdobyć odznakę Znam Góry Sowie?

Odznaka Znam Góry Sowie  jest odznaczeniem turystycznym, które zostało ustanowione przez PTTK Ząbkowice Śląskie oraz Stowarzyszenie Turystyczne Gmin Gór Sowich 22 maja 2014 r. Najważniejszym celem tego projektu jest zachęcenie turystów do bliższego poznania Gór Sowich oraz odwiedzenia atrakcji turystycznych, których jest aż 30. Weryfikacja odznaki odbywa się na podstawie książeczki weryfikacyjnej, którą można prowadzić w dowolnej formie spełniającej warunki regulaminu. Ma ona dwa stopnie: mały i duży, a szczegółowe informacje i regulamin dostępne są na stronie Oficjalnego Portalu Gór Sowich.

Skąd pomysł na odznakę?

Paulina: „Podczas jednej z naszych wędrówek po Górach Sowich nie mogło oczywiście zabraknąć wejścia na Wielką Sowę. A jak Wielka Sowa to i wieża widokowa. Chcieliśmy kupić bilety wstępu i zauważyłam u pana, który je sprzedaje bardzo ciekawą przypinkę. Spytałam się grzecznie skąd ma taką odznakę i gdzie można ją kupić. Na to on tylko odburknął, że trzeba sobie zdobyć. Dalej o nic więcej nie pytałam. Gdyby nie moja ciekawość pewnie temat by ucichł. Jednak korciło mnie, żeby dowiedzieć się co trzeba zrobić, by zdobyć tę odznakę. W ruch poszedł Internet (jak dobrze, że jest!), chwila przeglądania stron internetowych i tak oto stwierdziłam, że ja też chcę być posiadaczem tego odznaczenia. A trzeba przyznać, że jest bardzo ładna.”